Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Spor

Kardemir Karabükspor'dan Dışişleri Bakanı'na çağrı

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Hikmet Ferudun Tankut bugün basın açıklaması yaptı.

Sezon’un başladığı ilk haftadan dün oynanan 33 haftaya kadar maçlarımızda bir çok hakem hataları ile karşı karşıya kaldık, bir çoğuna MHK hata ve tecrübesizlik diyor, fakat biz bunları hakemlerimize baskı ve yanlış yönlendirme olarak değerlendiriyoruz
İşte size örnek: Cumartesi günü oynanan Alanyaspor-Göztepe maçını izlemeyenler lütfen dikkatle izlesin, izleyenler zaten olaylara canlı şahit oldu.
Maç içerisinde faul yapıldı diye Göztepe’nin golü sayılmadı, hakem tüm inisiyatifini Alanyaspor lehine kullandı, maçın ikinci yarısındaki maçta oynanmamış kabul edilen süreyi abartarak 5 dakika uzatma verdi, Göztepe aleyhine verdiği faulde yer tespitine uymayıp topu elle öne atarak kaleye yakın mesafeye taşıyan Alanyalı futbolcuya orta hakem ve yan hakem seyirci kaldı. Kaleciye yapılan şarja ve ofsayta rağmen son 30 saniye kala Alanyaspor’u galip getiren golü verdi.
Tabi MHK Başkanı Alanyalı, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu tribünde, maç sonu soyunma odasında futbol tabiri ile üçlü çektiriyor, bu şartlarda MHK Başkanı’nın, sık sık hakemlerimiz genç, hata yapabilir kelimelerinin arkasına sığınmalarını futbolu yakından takip etmeyenleri kandırıyorum diye düşünebilir. Futbolun içerisinde 22 yılını vermiş olan bizleri kandıramazsınız,

Sayın Kuddusi Müftüoğlu genç hakem kardeşlerimizi eğitmek için milyon dolarlar verilerek yurt dışında değerli hocalar getiriyorsunuz, gelen hocalar doğduğunuz veya yaşadığınız, belediye başkanı adayı olduğunuz ilçenin takımının maçlarında şu şekilde düdük çalarak haram puan mı kazandırın diyor, sizlerin zamanında belki yapılmış olabilir, ben inanıyorum ki genç kardeşlerimizi rahat bıraksanız onlar adil düdük çalmayı anlayacak ve uygulayacak, hassasiyetedirler Alanyaspor-Göztepe maçında Alanyaspor lehine ikram edilmiş 2 puan var.

Dün oynanan 2 .lik yarışını ve playoff yarışını etkileyecek 2 maç vardı. Programda aynı saatte başlaması gerekirken neden Boluspor-Balıkesirspor maçı 6 dakika geç başladı, ikinci yarıya 6 dakika uzatma verilip 8 dakika oynatıldı.
Evet bazen evdeki hesap çarşıya uymaz demişler, keser döner sap döner misali şimdi ne yapacaksınız .Bu hafta oynanacak Giresunspor-Alanyaspor maçı var, yani Giresunspor’un ilk altı mücadelesi, Alanyaspor ‘un ilk 2 mücadelesi olan maça geldik.
Şimdi soruyorum bu aritmetiğin içinden nasıl çıkacaksınız, Göztepe – Kardemir Karabükspor maçında ne planlıyorsunuz. Maçları hangi gün hangi saatlerde oynatacaksınız. Hakem hataları her zaman OLUR sloganına sığınarak ne planlar yapacaksınız bakacağız ve takipçisi OLACAĞIZ .

Şunu asla unutmayın Emeğin Şehri Karabük her zaman mütevaziliğini korumayı kendisine şiar edinmiştir. FAKAT haksızlığa uğradığında 1989 yılında 137 günlük grevi işçisiyle beraber tarihe geçen mücadale vermiştir, 1937 yılında kurulan Kardemir fabrikası Kapatılma kararı verildiğinde, 8 Kasim 1996 yılında hayati durdurma eylemi yapmıştır, Karabük küçük bir şehir diye düşünebilirsiniz, emeklerini çalsak da sesleri çıkmaz diye düşünebilirsiniz SAKIN!!! daha fazla sabrımızı denemeye çalışmayın.

Dışişleri Bakanı’mız T.C nin Bakanıdır. Misak-i Milli hudutlar içerisindeki her ile ve ilçeye ayni mesafede ve aynı ŞEFKAT!!! duyguları içerisindedir.
MHK’de T.C bütün futbol takımlarıma eşit mesafede olmalıdır.
Kardemir Karabükspor futbol Takım’ı sezon başından beri onurlu mücadelesine devam etmektedir, hiç bir haram puanı bulunmamaktadır, bulunmayacaktır.

5744

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir