Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Marzinc'in avukatı; merhum "kalp krizi" sonucu vefat etti

Elektronik Posta adresime Marzinc avukatı Naim Karakaya tarafından dün gönderilen E-Posta’da Marzinc ile ilgili yapılan, bazı haberlerin yayından kaldırılması talebi geldi.

Cevap ve düzeltme hakkına her zaman saygımız var. Geçtiğimiz ay 6 Haziran 2014 tarihinde bu sitede haber olarak yayınladığım “MAKYAJ AKINCA NE OLUR?” başlıklı haberime Marzinc şirketi tarafından gönderilen açıklamayı bilindiği üzere aynen yayınladım.

  

Marzinc her nedense bu sefer “cevap ve düzeltme hakkını kullanmak” yerine “haberlerin yayından kaldırılması” talebinde bulunmaktadır.

Yayından kaldırılmasını özellikle talep ettiği haberlerdeki sembolün “şirketin toplumsal ve ticari itibarı zedelenerek kişilik hakları ihlal edilmiştir” iddiasında bulunuyorlar.

Bu hiç sorun değil, aynı cevap ve düzeltme hakkına saygımız olduğu gibi iyi niyet çerçevesinde bahse konu sembol bundan sonra kullanılmaz fakat kanında “zehir” teşhisi hastane raporları ile tespit edilen işçilerin durumu ne olacak?

Mesleğimde her zaman “Önce insan, sonra gazeteciyim” sözünü ilke edindim.
Yaşanan bunca olaylardan sonra şimdi Karabüklülere soruyorum; öncelikle “insan sağlığı” mı yoksa “ticari itibar” mı önemlidir?

***    ***

Ayrıca tarafıma gönderilen E-Posta’da; “Merhum Osman Okuroğlu’nun ölüm nedeninin kalp krizi olarak tespit edilmesi ve bu şekilde raporlandığı” ifade edilmektedir. Otopsi sonucu gelmeden avukatın bu tür açıklaması ise dikkat çekici bir durumdur.

 

2268

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir