Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Kardemir Sosyal Tesisleri -1-

Bayram öncesi gelen bir e-postayı, gönderenin adı ve soyadı bende kalmak kaydıyla sizlerle paylaşmak istiyorum.

Merhaba
Karabük doğumluyum ve 10 seneyi aşkın süredir Karabük dışında yaşıyorum.

Uzun süredir Yenişehir Sineması ile ilgili neden kimse bir şey yapmıyor acaba diye düşünürken, dün Yenişehir Mühendisler Kulübünün de Memurlar Kulübünün de çürümekte olduğunu öğrendim.

Terk edilmiş bir şehirdeymiş misali izbe, dökülmüş bir halde fotoğraflarını görmek beni oldukça derinden etkiledi. İnternette güncel bir haber bulmaya çalıştığımda en son Kamil Güleç’in konu ile ilgili -en azından Yenişehir Sinemasına dair- ilgilendiklerini ve çalışmaların başladığı haberini gördüm.

Güncel durumu nedir bulamıyorum, güncel durumda gerçekten dedikleri yapılıyor mu, çalışma başladı mı konu ile ilgili önce siz habercilerden bilgi almak istedim.

Belirttiğim üçlünün restorasyonu ile ilgili bir imza kampanyası, sosyal sorumluluk kampanyası vb aktif bir kampanya var mı?

Konunun ciddiyetinin oldukça küçük bir azınlık tarafından anlaşıldığını düşünüyorum. Ne Karabük’te yaşayan arkadaşlarım, ne de ilgili haberlerinizde yorum yazanlar tarafından konu ile ilgili aksiyon alınmasına canı gönülden destek veren birini gördüm.

Nitekim KARES yapılırken yıkılmış olan eski çarşının ne kadar mükemmel bir çarşı alanı olduğunu da kimse fark etmemişti KARES’in yeşilden yoksun standart mimarisini görene kadar.

Uzun vadede Karabük’ün yeşilden ve tarihten yoksun bozkır havasından sıyrılması gerektiğine canı gönülden inanıyorum. Bu da kısa vadede geçmişini hatırlatan mimari eserlerle olabilecek durumda. Konu ile ilgili ben de güncel durumu takip etmek ve alınan /alınabilecek aksiyonlarda aktif olmak istiyorum.

Sizden de konu ile ilgili bilgi ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Teşekkürler…

(D.D)

*

Yanıt olarak sadece şunları söyleyebiliyorum;

1-) En son Kardemir AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kamil Güleç ilgilendiklerini ve çalışmaların başladığını söyledi ve bir daha AÇIKLAMA YAPILMADI.

2-) Restorasyon YOK

3-) İmza kampanyası YOK 

4-) Sosyal sorumluluk kampanyası YOK

SONUÇ OLARAK ÖZETLE HİÇ BİR ÇALIŞMA YOK…

*

Karabükü seven bir kardeşimizin görüşlerini bu sütunlarda dile getirmek istedim.

BENİM DÜŞÜNCELERİMİ SORACAK OLURSANIZ DAHA ÖNCE YAZMIŞTIM

Yazımın başlığını özellikle Kardemir Sosyal Tesisleri -1- olarak belirledim, sizlerden gelecek görüşlerle yazıyı seri olarak devam ettireceğim.

Karabüklüler siz neler düşünüyorsunuz?

 

818

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir