Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Kardemir Karabük'ün !..

Geçen ay Karabük gündemine bomba gibi bir haber düştü. Bu haberi ilk olarak gündeme BATI TV Haber Merkezi getirdi. BATI TV Haber Merkezini tebrik etmek istiyorum. Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah Yolbulan’ın dahi açıklama yapmaktan sakındığı haberi BATI TV açık ve net olarak yazdı.

Haberin ana konusu “Osman Kılavuz gidecek, Fadıl Demirel gelecek” Ve gerçekten de 10 gün sonra bu haber doğrulandı. Osman Kılavuz gitti, Fadıl Demirel 4 gün sonra göreve başladı.

BATI TV Haberi “Flaş” olarak alt yazı ile geçmeye başladığı anda haberi doğrulatmak için  bir çok haber kaynağını aradım. Onlarda bizde şimdi BATI TV alt yazı geçiyor ondan öğrendik şeklinde cevap verdi. Son çare Mutullah Yolbulan’ı aramaktı. Aramak yerine Yolbulan’ı ziyaret ettim. Kesinlikle ser veriyor sır vermiyordu. Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ile telefon görüşmesi yaptığımda aynı cevabı aldım.
Yani cevap yok!..

***    ***    ***

Şimdi gelelim nedir bu ani operasyonun nedenlerine, sonuçlarına ve gelişmelere…
Önce masaya yatırılması gereken ve öncelikle sorulması gereken iki soru var. Bu iki soru cevaplandırıldığında her şey ortaya çıkacak…
Kardemir eski Genel Müdürü Osman Kılavuz veda ederken yaptığı açıklamada  (*)  belirttiği gibi Kardemir’i ihya mı etti yoksa zarara mı uğrattı?
Kardemir eski Genel Müdürü Osman Kılavuz istifa mı etti, istifa mı ettirildi.?

Şimdi bütün gözler göreve başlayan Kardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel’in yapacağı açıklamada…

Yalnız şunuda belirtelim Fadıl Demirel’in beklenen açıklamasında Kılavuz’un ayrılması ile ilgili bilgi vermesine gerek yok. Yapacağı açıklamada o sorunun cevabını herkes anlayacaktır.

Kardemir Genel Müdürü Fadıl Demirel bu açıklamayı yapmak zorundadır. Yapacağı açıklamada hadi yukarıdaki soruyu geçtik, Nasıl bir Kardemir devraldınız? Bunu mutlaka açıklamalısınız…

Kardemir evet özel şirket ama unutmayın, halka açık bir şirket…

Hadi sayın Fadıl Demirel lütfen açıklayın…
Bekliyoruz…

 

323

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir