Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Spor

Mustafa Çevik'ten çarpıcı açıklamalar

Karabük’te yerel medya kuruluşlarında spor yazarlığı, yerel televizyonlarda spor program yapım ve sunuculuğu yapan Mustafa Çevik’yen çarpıcı açıklamalar.

Mustafa Çevik Babalar günü nedeniye sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda çarpıcı iddialarda bulundu.

Karabük yerel medyada uzun yıllar çalıştıktan sonra İstanbul’da ulusal yayın yapan televizyon kuruluşlarında spor programcılığını sürdüren Mustafa Çevik’in işte çarpıcı açıklamaları;

Bu gönderiyi her babalar gününde paylaşıyorum. Ben bu dünyadan göçüp gidene kadarda paylaşmaya devam edeceğim.
Karabük’te çalıştığım yerel televizyonda yaptığım haber nedeniyle işten atılmıştım.

Hırsızlık şebekesi önce bana transferde dönen dolapları görmemem karşılığı rüşvet teklif etmiş ben kabul etmeyince önce dövdürmüş, sonra tribünden küfür ettirmiş ben pes etmeyince finalde de omurgasız TV sahibine parayı verip beni işten attırdılar.

Bu kısır döngü içinde günlerim geçiyordu. Soğuk bir Aralık günüydü Cuma namazı için abdestimi almış namaza gitmeye hazırlanıyordum zil çaldı iki bayan icra dairesinden geldiklerini söylediler.

Anneme aldığım çelik tencere takımının borcunu ödeyememiştim evimize ilk kez icra geliyordu.
Hayat çok garipti işte bir çanta parayı rüşveti alma komik derece taksiti ödeyemeyip icralık ol. İcraya gelen avukat hanım beni tanıdığını, eşinin hiç bir programımı kaçırmadığını söyleyip eklemişti “Ben senin dürüst bir insan olduğuna inanıyorum her şey düzelir, hiç üzülme” demiş hiçbir icra işlemde yapmıyorum diyerek gitmişti.
Kahroluyordum yetim hakkı yiyen, işçinin parasını alın terini çalanları deşifre etmiş karşılığında her türlü kötülüğü görmüştüm.
Balkona geçmiş sinirimden hüngür hüngür ağlarken camiden babam geldi.
“Neden ağlıyorsun oğlum” dedi.
“Senin yüzünü yere düşürdüm BABACIM eve icra geldi” dedim.

Babam yanıma geldi kaldır kafanı oğlum sen utanılacak hiçbir iş yapmadın, geçer bu günlerde, sen dürüst ilkeli adamsın, iyi gazetecisin bildiğin yoldan şaşma ben gurur duyuyorum seninle, ALLAH senin cebini parasız hiç bırakmasın diye dua ederken tüm yüreğiyle sarıldı bana.
Babamın bu sözlerinden 2 ya da 3 ay sonra Serhat ULUEREN aradı Telegole geldim Ulusal Medya serüvenim başladı ve cebimde 1 tl olsa da hep para oldu, parasız kalmadım.

Babam bize lüks bir yaşam sunamadı ama DEMİR ÇELİK fabrikasının 1600 derece sıcağında çalışan bir işçi olarak evine helal rızık getiren bir aile reisi olarak şerefli bir hayat verdi.
ALLAH senden bir kere değil onbinlerce kere razı olsun ALLAH benim ömrümden alıp sana versin BABACIM..

Bu vesile ile tüm Babaların gününü kutlar ebedi âleme göçmüş tüm arkadaşlarımın Babalarına rahmet dilerim.
Babalar Gününde değil hayatın her anında babaların değeri tartışılmaz, duası ise çok etkili..

3102

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir