Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Zorunlu açıklama

Yazdığı yazılarla şahsım ve Karabük Gazeteciler Cemiyeti hakkında yalan ve mesnetsiz suçlamalarla karalamaya, hakaret etmeye çalışan bir şahıs var… Zamanında mesleğin özellikle “Önce insan sonra, gazeteci ol” prensiplerini öğretmeye çalıştığım, ısrarla iyi niyetli olması için uğraş verdiğim bir şahıs, son zamanlarda yaşadığı akıl tutulmasından olsa gerek, sürekli iftira, hakaret ve karalamaya devam etmektedir.

Art niyetli zihniyetlerin bir parçası olan; “Yıkamıyorsan itibarsızlaştırma yöntemlerini uygula” taktiğini uyguluyor. Bir akıl tutulmasının kaynağında hırs, hiddet ve düşmanlık yatar. Yaptığın iyiliklere rağmen bu şekilde davranış bozukluğu ve ruh halindeki kişiler için yapılacak tek şey benim kitabımda sadece “Allah’a havale etmektir…”
Karabük Gazeteciler Cemiyeti lokal binasını kapattığım iddia ediliyor. YALAN !..
Önce şunun bilinmesi gerek, KGC’nin bir lokal binası bulunmamaktadır. Ve lokal binası için gerekli tüm girişimleri yaptık, en kısa zamanda meslektaşlarımız için güzel bir lokal binasına kavuşturulacaktır. Rahmetli Metin Türker tarafından KGC’ye tahsis edilen ve idarehane olarak kullandığımız yer mevcut bulunmaktadır.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu ile ilgili suçlama ise resmen YALAN VE İFTİRADIR !..
TGF’nin mevcut yönetimi tarafından, usulsüz ve hukuksuz bir uygulamayla sadece KGC değil birçok cemiyet üyelikten çıkartılmıştır. Hak arama ve haksızlığa karşı yapılan mücadele ne zaman ahlaksızlık olmuştur?
Bizim meslekte maalesef bazı şahıslar menfaat uğruna vicdansızca ve acımasızca her şeyi kullanarak, çıkar için kişi veya kurumlara iftira atmak veya herhangi bir şekilde zor durumda bırakmak için her türlü yolu denemektedir.
Yine bir iftira, yine bir yalan daha “Muhalif olan kişileri üyelikten ihraç edip çaycıyı, işçiyi, dişçiyi üye yapmakla” itham ediliyorum. YALAN !..
KGC’ye üye olabilme yasalar çerçevesindedir, yeni üye kayıt işlemleri yapılmış ve bu yeni üye kayıt güncellemesinin yapılacağı günler öncesi Karabük’teki her gazetede ilan edilmiştir. Bahse konu ajans temsilcilerine üye formları bizzat gönderilmiş fakat üye olmayacaklarını belirtmişlerdir.

Ayrıca şahsım ve şirketim hakkında yazılan çirkin mesnetsiz hakaretlerle ilgili olarak yasal yollara başvurma hakkım mahfuz kalmak kaydıyla, bu çirkin, iftira, hakaret ve yalanları yazan şahsı Karabüklülere havale ediyorum.

Atilla Karaarslan

 

1947

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir