Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Marzinc'den açıklama

Marzinc Marmara Geri Kazanım A.Ş tarafından 6 Mayıs 2014’de yazdığım “Makyaj akınca ne olur” köşe yazımla ilgili olarak açıklama gönderdi. Sorumlu yayıncılık gereği açıklamayı aynen yayınlıyorum. (Tarafımdan gerekli cevap önümüzdeki günlerde mutlaka verilecektir)

Sayın Atilla Karaarslan,
 
6 Haziran 2014 tarihinde kişisel web siteniz www.atillakaraarslan.com adresinde “Makyaj Akınca Ne Olur” başlıklı yazınızı üzülerek ve şaşkınlık içinde okuduk. Karabük OSB’de faaliyet gösteren ve yaptığı geri kazanım çalışmaları ile ülke ekonomisine ve çevreye büyük katkı sağlayan Marzinc Marmara Geri Kazanım Tesisi olarak kanunun bizi yükümlü kıldığı tüm kurallara uymakta, yeni ve son derece modern teknolojiyle donatılmış tesislerimizde Avrupalı muadillerimizin de üstünde bir hassasiyetle üretim yapmaktayız.
 
Geri kazanım sistemimiz işlerken ortaya çıkan karbon monoksit gazını, çevreye zararsız olan karbon dioksite çevirmek için baca önünde “Atık Gaz Yakma Sistemi” kullanmaktayız. Atık Gaz Yakma Sistemimizin ortaya çıkardığı yüksek sıcaklığın çevreye ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı gibi aksine bu sıcaklık çevre ve insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Zira bu sistem sayesinde karbon monoksit gazı karbon dioksite çevrilmekte ve insan sağlığına zararsız bir yapıya kavuşarak dışarıya bırakılmaktadır. (Bildiğiniz gibi insan vücudu da oksijeni kullanırken dışarıya karbon dioksit vermektedir). Bu sistemin gerektirdiği yüksek sıcaklık yağmur gibi atmosferik etkiler ile birlikte bacanın dış boyasının hızlı bir şekilde tahriş olmasına neden olmaktadır.

Konuyla ilgili açıklamamızı dikkatinize sunuyor, daha fazla bilgiye ihtiyacınız olduğunda bizlere başvurmanızı rica ediyoruz. Tesisimizin standart ve periyodik denetimlerinin tarafımızca ve ilgili kamu kurumlarınca devam ettirildiğini de bilgi olarak eklemek isteriz.
 
Saygılarımızla
Marzinc Marmara Geri Kazanım A.Ş

 

2233

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir