Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Karabük'ten Türkmeneli'ne yardım

Pazar sabahı internette haberleri okuyorum, Facebook sayfasını açar açmaz karşımda gördüğüm fotoğrafa inanamadım. Karabük’ten Türkmeneli’ne yardım için kamyonla yola çıkılmış ve benim haberim yok. Fotoğrafı paylaşan Hakan Ünal fakat kendisini tanımıyorum. Ali İhsan Yılmaz ve Tolga Akay ile birlikte diye etiketleme yapmışlar. Tolga Akay’ı isim olarak biliyorum geçen ay Karabük Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine yeni getirildi. Tanıyorum, biliyorum ama samimiyetim yok.

SİTEM ETTİM

Fotoğrafı paylaşan Ali İhsan Yılmaz’ı da tanımıyorum, özel mesaj bölümünden yazdım “Neden bize haber vermediniz, şu an siz neredesiniz?” diye sordum, telefon numaramı istedi ve Ocak Başkanımız sizi arayacak yazdı.

Tolga Akay hemen aradı; “Şu an Kızılcahamam’dayız, ulaşabilirsek Kerkük’e kadar gideceğiz” derken sözünü kestim, “Yola çıkmadan önce neden bize söylemediniz, neden haber vermediniz” diye sitem ettim ama içimde, yüreğimde gurur duymanın anlatılamaz hissi vardı…

….

Karabük Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Akay şunları söyledi; “MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin başlattığı yardım kampanyasına Karabük Ülkü Ocakları olarak kısa sürede bir kamyon erzak topladık. Kuru bakliyat, çay, şeker gibi gıda ihtiyaçları yanısıra giyecek topladık. Safranbolu Ülkü Ocakları 2. Başkanı Hakan Ünal ile MHP Safranbolu İlçe yönetiminde görev alan ve şoförlüğümüzü yapan Ali İhsan Yılmaz ile bu sabah erken saatte yola çıktık, genel merkez yöneticilerinin talimatı doğrultusunda hareket ediyoruz, Kerkük’e kadar gitmek istiyoruz” dedi.

Tolga Akay, ayrıca geri döner dönmez yardım kampanyasına devam edeceklerini söyledi.

Gençler… Sizlerle gurur duydum, Allah sizden bin kere razı olsun, Allah yolunuzu açık etsin, kazalardan belalardan korusun

 

3313

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir