Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Günlük

Karabük Postası Gazetesi 59. Yılı

Karabük’te yayın yapan Karabük Postası Gazetesi 59. yıldönümünü kutluyor. Dile kolay tam 59 yıldır aralıksız yayın hayatına devam ediyor. Karabük’ün Washington Post’u, New York Times’ı dersem hiçte abartmış olmuyorum.

Kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Karabük Postası Gazetesi’ni ziyaret ettim. 59 yıllık gazetenin imtiyaz sahibi Tuncer Ersözlü’ye hayırlı olsun ve nice yıllar temennisinde bulundum.

Tuncer Ersözlü Karabük Gazeteciler Cemiyeti Kurucu ve Onursal Başkanı’dır. Allah uzun ömürler versin 73 yaşında dimdik ayakta ve gazetenin başında çalışmaya gündemi takip etmeye devam ediyor.

Karabük Postası Gazetesi bir okuldur, günümüze kadar yüzlerce çalışanı olmuştur. Bu satırlarda Karabük Postası Gazetesi’ni anlatmaya çalışmam çok zor, aslında bir “belgesel” yapılmalı gelecek kuşağa Anadolu’da ne zor şartlar altında basın camiasının çalıştığı anlatılmalıdır.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Asude Gökçen’in üstlendiği, Haber Müdürlüğü’nü Nurettin Acar kardeşimin yaptığı Halil Kızılyer’inde haber merkezinde nerdeyse 7/24 çalışan basın emekçilerini tebrik ediyor, Karabük Postası Gazetesi’ne nice yıllar diliyorum.

 

1804

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir