Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Yeni ADSM 30 Ekim'de hizmete başlayacak

Karabük-BATITV

Bayırmahalle’de Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 30 Ekim’de yeni yerinde hizmete başlayacak.

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası inşaatına 14.01.2016 tarihinde başlanmış,  inşaat çalışmaları tamamlanarak 22.10.2018 tarihinde binanın geçici kabulü yapılmıştı. 5671 m² arsa alanı üzerine yapılan ve 7286 m² kapalı alana sahip yeni hizmet binası 54 ünit kapasitesinde. Binada 28 adet poliklinik odası, 2 adet ameliyathane ve sterilizasyon ünitesi, 5 yataklı hasta servisi ve toplantı salonu bulunurken,  bunlarla birlikte görüntüleme hizmetleri, protez laboratuvarı ve acil diş sağlığı hizmetleri de verilebiliyor. Ayrıca binada yemekhane, mescit gibi sosyal donatılar da mevcut. Karabük İl sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet verebilecek standartlara sahip olup, Bakanlığımızca da Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak hizmet vermesi uygun görülmüştür. Binanın hizmete girmesi akabinde Müdürlüğümüzce Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olarak tescil çalışmalarına başlanacaktır. 

Yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin hizmete girmesinde emeği geçen, Sayın Valimize, milletvekillerimize ve tüm yetkililere şükranlarımızı sunar; İlimize ve bölge halkına hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

2501