Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Karabük'te 15 Temmuz yürüyüşü

Karabük-BATITV

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Karabük Valiliği tarafından organize edilen etkinlikler kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi.

Karabük Gar Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüşte Vali Kemal Çeber ve eşi Neslihan Çeber, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Garnizon Komutanı P.Albay Tekin Nemlioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Beytullah Özer, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Vali Yardımcıları İsmail Bayata ve Abdulhalim Can, İl Jandarma Komutan V. Albay Önder Şevik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, POMEM Müdürü Mahmut Karabulut, özel hareket polisleri, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile Belediye Bandosu eşliğinde kent meydanına kadar yürüdü.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kent meydanında ki program, şehitler için yapılan saygı duruşuyla devam etti.

Türk Milletinin gerektiği zaman dil, din, ırk, siyasi görüş fark etmeksizin birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını 15 Temmuz da bir kez daha gördüğünü ifade eden Vali Kemal Çeber: “İki yıl önce sizlerin, bizi koruyun namusumuzu, devletimizi, milletimizi koruyun diye kendi kıt kaynaklarınızdan aldığınız sizlere, hepimize ait olan silahlarla sizlere saldırmak isteyen gafillere Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde onun dik ve dirayetli duruşuyla tüm halkımızı şehirlerimizin meydanlarına, sokaklara, havaalanlarına davet ediyorum emri ve buyruğu üzerine sokaklara çıkarak, meydanları doldurarak, elinizde hiçbir savunma aracı olmadan silahların karşısında durarak, tankların altına yatarak, gökten bombalar yağdıran uçaklara rağmen alanları terk etmeyerek bu hain darbe girişimini durduran eli öpülesi milletime şükranlarımı tekrar arz ediyorum. Böyle bir milletin evladı olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Maalesef beyinleri, ipleri, vicdanları başkalarına esir olmuş o güruh’u Elhamdülillah hep beraber bertaraf ettik. O gün ki kahramanlıklarımızla övünelim. Halen içimizde hainler ne yazık ki var ama 15 Temmuz hain darbe girişiminin şokunu atlattıktan sonra kurum ve kuruluşlardan hainlerin büyük çoğunluğunu temizlendi. Her biri kahraman olan milletimizin önünde saygıyla eğiliyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması, meydanda kurulan ekrandan izlendi.

Etkinlik yatsı namazının ardından okunan salalar ile son buldu.

5379