Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

MHP Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar oldu

Karabük-BATITV

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Medya Facebook hesabından MHP Genel Merkezi tarafından gönderilen Karabük yeni il, Merkez ilçe teşkilatı atama yazısını paylaştı; "Partimize ve Karabük’e hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

MHP Genel Merkezi tarafından gönderilen resmi atama yazısına göre MHP Karabük İl Başkanlığı görevine Dr. Adem Kar, MHP Merkez İlçe Başkanlığı görevine ise Abdurrahman Meşe getirildi.

Bilindiği üzere Dr. Adem Kar son seçimde MHP Karabük Milletvekili adayı olmuştu.

Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin ve Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin imzası ile Dr. Adem Kar ve Abdurrahman Meşe’ye gönderilen yazıda; “Tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden MYK ve Başkanlık Divanı tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’nin Karabük il Kurucu Yönetim Kurulu’nun Başkanlığınız altında tüzüğümüzün 34. madde uyarınca aşağıda isimleri yazılı üyelerden teşkil olunması uygun görülmüştür. gereğini rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.” ifadeleri yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde MHP Karabük İl Eski Başkanı Burhanettin Arslan, muhalifler olarak adlandırılan Genel Başkan Adayları tarafından yapılan tüzük kurultayına katılmış, sonrasında görevden alındığı yönünde haberler gündeme gelmişti.

Dr. Adem Kar yaptığı açıklamada Saygıdeğer hemşerihlerim;
Genel merkezimizin takdiri ile MHP KARABÜK İL BAŞKANLIĞI görevine atandım.
Ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiği şu günlerde almış olduğum bu kutsal görevi devletimizin bekası,milletimizin huzur ve saadeti için layıkıyla yapmaya çalışacağım.
Rabbim yar ve yardımcımız olsun" dedi.

İşte MHP Genel Merkezi tarafından gönderilen yazıdaki il ve merkez ilçe yönetimine ait tam liste;

 

 

1106