Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Dünya Üçüncüsü Boksör Elif Güneri

Karabük-BATITV

Güney Kore’nin Jeju adasında düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda üçüncü olarak bronz madalya kazanan Elif Güneri Vali Orhan Alimoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette Elif Güneri’ye İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin, Müdür Yardımcısı Lokman Mollaoğulları, Boks Antrenörü Baykan Arslan eşlik etti.

Dünya Kadınlar Boks Şampiyonasında dereceye girerek dünya üçüncüsü olan Elif Güneri’yi tebrik eden Vali Orhan Alimoğlu “İnsanların, sağlığı için, hayatı değerlendirmek için iyi işlerden olan spor dallarından bir tanesi ile meşgul olması gerekir. Buna ilaveten de genel kültür ile insani kültür de lazım, bunlar da tamam olursa o zaman daha güzel olur. Bunlarda da derece yapmalıyız, gerekirse genel kültür yarışmalarında da varız dememiz lazım. Bunları da geliştirdiğimiz zaman kuşlar gibi çift kanatlı olduğumuz zaman uçarız, kanatlarımızdan bir tanesi olmadığı zaman uçamayız. Ülkemizi ve ilimizi Dünya Kadınlar Boks Şampiyonasında en iyi şekilde temsil ederek dünya üçüncülüğünü kazandığın için seni ve şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanmana yardımcı olan antrenörünü tebrik ederim. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim” dedi.

43473