Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

37 yıl eline kalem almadı

Gazeteci Atilla Karaarslan internet sitesinde Karabük’te bir işadamının karakalem çalışmalarıyla ilgili bir haber yayınladı. İşte o haber;

Son günlerde sosyal medya Facebook sayfamda dikkat çekici bir değişim oldu. Tanıdığım bir çok kişi profil fotoğrafını karakalemle yapılan resimle değiştiriyordu.

Araştırınca bu karakalem çizimlerin Serhat Dalgıç tarafından yapıldığını öğrendim.

Kısa bir söyleşi yaptığım Serhat Dalgıç; “Gelen talepler üzerine arkadaşlarımın portre fotoğraflarını karakalem ile çizip hediye ediyorum” dedi. Son zamanlarda yaşadığı boşluğu doldurmak için çizdiğini söyleyen Serhat Dalgıç’ın çizimlerini görenler gerçekten hayret ediyor.
Orijinal fotoğrafa birebir benzeyen çizimleri gören bazı kişiler ‘dijital ortamda yapıyor’ eleştirisi yapınca Dalgıç’a en büyük desteği arkadaşları vermeye başladı.

YAPTIĞIM KARA KALEMLER DUVARLARA ASILIRDI…

Serhat Dalgıç ile yaptığım sohbette hayat hikâyesinin de ilginç olduğuna tanık oldum;
“Çocukluğumdan beri ders defterlerinin arkasına ya da neresi bulursam resim yapardım hatta resimli roman yapardım. Defter yapraklarını ikiye katlayıp çizdiğim hayali bir kahramanım vardı Tim isminde, konuşma baloncuklarıyla macerayı çizer sonra mahallede çocuklar okurdu. İlkokullar arası yarışmalarda hep derecelerim ve ödüllerim olurdu, lise ve ortaokulda yaptığım kara kalemler duvarlara asılırdı”

GÜZEL SANATLARA GİTMEK İSTEDİM

“Sınav esnasında iki asistan; ‘sen kesinlikle kazandın bu salonun en iyisisin’ demesine rağmen sistemin bozukluğu mu desek, torpil mi?
Artık neyse, beni kontenjan dışına attılar.
Bu yaşadığım olay üzerine tüm resimlerimi kullandığım kalemleri aklınıza ne geliyorsa hepsini bir torbaya atıp Kılavuzlar Köyü yol kenarında bir ağacın altında yaktım. Bir de sigara yaktım, ağladığımı hatırlıyorum sanırım yaklaşık 37 sene oldu elime kalem aldıramadı hiç kimse…
Yani kendi kalemimi kırdım.
Şimdi yakınlarımı kırmamak adına akşamları hobi şeklinde çalışıyorum”

ALINTI
http://www.atillakaraarslan.com/sectiklerim/291-isadami-serhat-dalgic-karakalem-calismasi.html

1201