Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Rafet Vergili RT9 Asfalt için açıklama yaptı

Karabük-BATITV

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasından bir açıklama yaptı. Rafet Vergili açıklamasında şunları söyledi,
Sevgili Hemşehrilerim;
Seçimler yaklaştıkça ne yazık ki siyasi ayak oyunları ve üst düzey siyasetçilerimize yaranma çabaları daha şimdiden başladı. Şimdi ki gündemleri Karabük ve Safranbolu’da 50 yıldır kullanılan RT 9 malzemesi. Peki ben buradan soruyorum;

1-Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, göreve ilk geldiği zaman asfalt kampanyası başlatmış ve RT9 malzemesi kullanmış mıdır?

2-Bugün bizim kullandığımız bu malzemeyi halk sağlığı için tehlikeli gören bir takım taklacılar o zaman neden herhangi bir işlem yapmamıştır?

3-Madem bu malzeme zararlı biz iki yıldır bunu kullanırken neden herhangi bir işlem yapmamışlardır? (Zararlı olması diye bir durum sözkonusu asla değil, resmi belgeleri var)

4-Bize karşı yapılan bu siyasi girişimlerin arkasında TBMM Çevre Komisyon Başkanvekili ve Karabük Milletvekilimiz Osman Kahveci var mıdır? Bu arkadaş MARZINC’ı kapattırmak için bizzat Sayın Bakan Bayraktar nezdinde girişimlerde bulunup, hastanede ki işçileri ziyaret edip, çarşaf-çarşaf açıklamalar yaptıktan sonra aynı tesisin bugün faaliyetlerini sürdürmesini nasıl izah edebilir? Ayrıca o tesis ÇED raporu alırken birçok resmi kurumdan onay almamış mıdır? Onlardan biri Orman İşletme Müdürlüğü değil midir? O dönemde bu arkadaşın görevi nedir?

5-Karabük Türkiye’nin en kaliteli suyunu en ucuz şekilde içerken bugün bizi halk sağlığını tehlikeye atmakla suçlayan, facebook’larda haberler paylaşan arkadaş halkına çamurlu suyu Türkiye’nin en pahalı sularından biri olarak neden içirmektedir?

6-Akıllarınca bizi halkın nezdinde küçük düşürmeye çalışan bazı sözde bürokratların,nöbetçi facebook yorumcularının hedefleri de acaba iktidara taklalar atarak bürokrasiden siyasete atlamak ya da devlet yönetimlerinde koltuk yükseltmek midir?

Bu iş aslında “Tavşana kaç, tazıya tut” politikasının ta kendisidir. Seçimler yaklaştıkça sonları yaklaşanlar, BÜYÜK MİLLETİMİZE değil genel başkanlarına ve seçime katıldıkları amblemlere güvenenler karalama kampanyaları ve bu tür iftiralarla hedef şaşırtmaya çalışmaktadır.
İlk gün bu yola nasıl çıktıysak bugünde aynıyız.
Önce HAK’KA sonra HALK’A güvendik.
Tek bir gayemiz vardı; Cenab-ı Hak’kın rızası,sizlerin duası.
Aynı çizgimizde devam ediyoruz.
Kim ne derse desin.
Rabbimizin rızası, aziz milletimizin duası sürdüğü müddetçe bu yoldan asla dönmeyeceğiz
Saygılarımla….

44314