Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Yenice'de ne oldu?

Karabük-BATITV

Bayramın son günü ve ertesi gün Yenice’de olaylar meydana geldi. Bu olaylar ile ilgili olarak ne oldu neden oldu? Yeniceli tanıdıklara sormaya öğrenmeye çalıştım. Fakat nedense sağlıklı bir bilgiye ulaşamadım. Daha doğrusu aldığım bilgiler bana inandırıcı gelmedi ve dün öğleden sonra Yenice’ye gittim.

Yenice’de birçok kişi ile görüştüm. Gazeteci kimliğimle de görüştüm, sade bir vatandaş gibi “Ne oldu hayrola?” sorusuyla esnaf ile vatandaşlarla da görüştüğüm oldu…

Esnaf tedirgindi. İlçede bir sessizlik hâkimdi. Yenice küçük bir ilçe herkes birbirini tanıyor, hatta akrabalık bağları var.

Bir esnaf şunları söyledi; “Böyle olacağı belliydi, bizde hata var. Bu gençlere çok yüz verildi. Kabadayılık özentileri vardı bunların, ilk başladıklarında bunlara yüz verilmesiydi böyle olmazdı.”

Bu olayların meydana gelmesi hani, “İncir çekirdeğini doldurmaz” denir ya işte öyle bir durum söz konusu. Haber ajanslarının geçtiği “Aralarında husumet olduğu” şeklinde bir cümle vardı, hiç alakası yok, husumet falan değil, bir anlık gelişen olaylar yaşanmış.

Olaylarda AKP Yenice Gençlik Kolları Başkanı adı geçince doğal olarak bu olaylar hemen İstanbul Taksim’deki gibi “palalı” olayları çağrıştırdı. Ama olayın ardında hiçte öyle siyaset gözükmüyor.

Şu anda Yenice Adliyesi’nde olaylara karışan ve şehirdeki kameralardan tek tek görüntüleri tespit edilen 19 kişinin savcı tarafından ifadeleri alınıyor.
Şimdiye kadar sessiz kalan, AKP Karabük İl Başkanlığı sanırım bu konuda artık bir açıklama yapar.

2593