Doğru, Farklı Karabük Haberleri

Güncel

Bakanlık tarlasında ıspanak değil hint keneviri

Karabük-BATITV

Karabük’ün Eskipazar ilçesindeki bir köyde geçtiğimiz yıl 66 yaşındaki Hamide G. tarlasında hint keneveri yakalanınca "Ispanak ektim ama böyle bir şey çıktı" demişti. Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren jandarma ekiplerince, Eskipazar ilçesi Yeşiller köyü Cumaderesi Mahallesi’nde Hamide G. (66) isimli yaşlı kadının evinin bahçesinde 45 kök hint keneviri ele geçirdi. Bahçeye ekilmiş olan hint kenevirlerine jandarma ekipleri el koyarken, Hamide G. isimli yaşlı kadın, ektiklerinin ne olduğunu bilmediğini kaydederek, "Ispanak diye ektim ama böyle bir şey çıktı" dedi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

EDİRNE’DE BAKANLIK ARAZİSİNDE HİNT KENEVİRİ YAKALANDI
Edirne’de jandarma ekipleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Araştırma Enstitü’nün 350 dekarlık ayçiçek ekili tarlasında ‘kendiliğinden yetiştiği ileri sürülen’ 1 milyon 300 bin kök hintkeneviri ele geçirdi. Jandarma tarafından toplanan hintkenevirleri yakılarak imha edildi.

Edirne Jandarma Komutanlığı ekipleri, ayçiçek ekili bir tarlada hintkeneviri yetiştiği bilgisi üzerine harekete geçti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Tarımsal Araştırma Enstitü’nün Karaağaç Mahallesi’nde 350 dekarlık tarlası jandarma ekipleri tarafından incelendi.

Ayçiçek ekili arazide yaklaşık 1 milyon 300 bin hintkeneviri yetiştiği belirlendi. Savcılık talimatıyla tarladaki hint kenevirleri tek tek toplandı ve yakılarak imha edildi. Jandarmanın olayla ilgili soruşturması sürüyor.

2566